Piękny dywan do salonu czyli jaki ?

Salon w mieszkaniu lub domu pełni funkcję wypoczynkową. Nie od dziś wiadomo, że człowiek najefektywniej wypoczywa w pięknych przestrzeniach. warto zadbać o to aby meble i dodatki, którymi się otaczamy były przyjazne dla oka. Piękny dywan do salonu jest niewątpliwe wizytówką domu. Przy aranżacji pomieszczeń warto pomyśleć nie tylko o funkcjonalności i pięknych meblach, warto zadbać również o stylowe dodatki. Są nimi takie przedmioty jak lampa, obraz czy dywan. Wszystkie osoby szukające ciekawych inspiracji z pewnością znajdą coś dla siebie w naszym sklepie.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

 

Kilka słów o dywanach

Polecane dywany są połączeniem nowoczesności z tradycją. Materiały z których są wykonane, są wysokiej jakości co zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Wzory są nowoczesne i modne. Projektanci połączyli kontrastowe barwy, dzięki czemu takie dywany nie są nudne a za razem ożywiają wnętrze tworząc swego rodzaju dzieło sztuki na podłodze. Dzięki odważnym połączeniom barw taki dywan ożywia wnętrze i nadaje mu charakteru. Nie stanowią jedynie funkcji praktycznej. Jeżeli nasz salon jest stonowany i neutralny to dywan taki może stać się jego najciekawszym elementem, co z pewnością zachwyci gości a gospodarzom przysporzy powodu do zachwytu. Dzisiejsze dywany do salonu nawiązują do tradycji z XVII wieku zaczerpniętych z kultury Wschodu, którą Polacy w tamtych czasach dobrze znali i uwielbiali. Nadany im został indywidualny styl, charakterystyczny dla dzisiejszych czasów - nowoczesny. Przez nowoczesność rozumie się odejście od, tak popularnych kiedyś, dywanów z dynamicznymi wzorami w odcieniach czerwieni, które przysparzały nie lada problemów przy sprzątaniu. W dzisiejszych czasach pięknym dywanem można nazwać dywan minimalistyczny, klasyczny, bez nadmiaru zbędnych różnokształtnych wzorów. Dywany można podzielić względem struktur, w asortymencie sklepu znajdują się dywany: cięte, puszyste, pętelkowe.

Dywan orientalny

Sztuka tkania dywanów prawdopodobnie wywodzi się ze świata Orientu. Indie czy Nepal, kojarzone z kobietami tkającymi na prostych krosnach różnobarwne dywany, między innymi reprezentują Orient. W tym świecie dywany są wyrazem kultury, ozdobą wnętrz, ale są też niezbędnikiem wśród modlących się tam ludzi. W Europie dywany orientalne nie mają już tak wielkiego znaczenia, jednak nadal są symbolem wysokiej jakości i wyjątkowości przez swoją egzotyczność i praktyczność. Sklep www.topworld.pl oferuje wiele wzorów dywanów orientalnych. Dywany te powstają ze szlachetnych materiałów, czyli między innymi wełny nowozelandzkiej, będącej doskonałym materiałem do produkcji dywanu. Dzięki zastosowaniu wysokojakościowych produktów dywany charakteryzują się wytrzymałością oraz są w dobrym stanie przez długie lata. Główną z cech odróżniających dywany orientalne od innych, dostępnych na rynku, jest fakt, że chodzenie po nim nawet bosymi stopami sprawia niewiarygodną przyjemność i zapewnia komfort chodzenia. Dywan orientalny jest prostokątny, jednolity z wyrazistym kolorem lub różnobarwny, nawiązujący do kultury Orientu. Dominują tu powtarzalne proste kształty geometryczne. Prostota związana ze wzorem występującym na tych dywanach pozwoli urządzić każde wnętrze, a na pewno jest to świetny patent na piękny dywan do salonu.

Klasyczne dywany brązowe

Dywany brązowe to doskonała propozycja dla osób lubiących klasyczny elegancki styl. Dostępnych jest wiele wzorów dzięki czemu dywan można dobrać do charakteru pomieszczenia. Dywany okrągłe w kolorze brązowym, z tradycyjnym wzorem idealnie pasują do wnętrza, w którym przeważa styl antyczny. W nowoczesnym pomieszczeniu również sprawdzi się brązowy dywan jednak w przeciwieństwie do poprzedniego może to być dywan kwadratowy z jednym mocnym akcentem, takim jak geometryczna abstrakcja. Z pewnością jest to piękny dywan do salonu, jak również do innych pomieszczeń, w których lubi się przebywać. Dywany brązowe wykonane są między innymi z wełny, jedwabiu, wysokiej jakości syntetyków. Dywany te są również bardzo praktyczne, gdyż osłaniają podłogę przed zarysowaniem przy codziennym użytkowaniu.

Dywany okrągłe

Dywany okrągłe dzięki swojemu kształtowi od razu przyciągają uwagę i stanowią element dekoracyjny. Wykonane z wysokiej jakości przędzy zapewniają komfort użytkowania i ochronę podłogi. Utkane zostały z wielką starannością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki swemu kształtowi nadają dużym pomieszczeniom efekt przytulności. W małych natomiast stanowią ciekawy element przyciągający uwagę. Może być on jedyną dekoracją w pomieszczeniu i na pewno będzie wystraczający. Dzięki wielu kolorom i wzorom dostępnym w sklepie, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dywany kwadratowe

Dywan kwadratowy jest to piękny kształt do każdego rodzaju salonu. Popularność tego kształtu nie spada, mimo upływu lat. Dzieje się tak dzięki praktyczności, na którą kupujący zazwyczaj stawiają. Jest wykonany z wysokiej jakości materiału, dostępny w przystępnych cenach. Dywan ten sprawdzi się doskonale w salonie. Ze względu na swój klasyczny kształt, mocnym akcentem może być jego wzór lub kolor. Dla minimalistów, nie chcących odwracać uwagi w salonie od innych elementów wystroju, zarezerwowane będą dywany kwadratowe o jednolitym stonowanym kolorze.