Twój koszyk 0 zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Jaki wybrać dywan do sypialni?

28.07.2022
#DYWAN

Sypialnia to pomieszczenie, które w każdej sytuacji ma być azylem dla domowników. To właśnie w tym miejscu mają oni zawsze znaleźć upragniony spokój, odpocząć, wyciszyć się, zrelaksować, zapomnieć o problemach i zregenerować swój organizm. Warto więc zadbać, aby w sypialni panowały sprzyjające ku temu warunki. Odpowiednią atmosferę można wykreować za pomocą mebli i dodatków. Do tej drugiej kategorii zalicza się chociażby element wyposażenia umieszczany na podłodze. Już teraz sprawdź, w jaki dywan do sypialni opłaca się zainwestować!

Jak dobrać dywan do sypialni?

Wybierając idealny dywan do sypialni, należy skupić się na kilku istotnych czynnikach. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze obowiązujące trendy oraz to, aby zakupiony model został dopasowany do stylu danego wnętrza i korespondował ze znajdującymi się tam elementami, tworząc z nimi spójną całość, a także w naturalny sposób dodając sypialni uroku. Niezbędne jest również kierowanie się swoim osobistym gustem oraz oczekiwaniami wobec dywanu. Wszystko po to, aby udało się zainwestować w funkcjonalny, a przy tym estetyczny element wyposażenia.

Jaki rozmiar powinien mieć dywan do sypialni?

Rozmiar dywanu do sypialni należy dopasować do efektu, jaki pragnie się uzyskać. Duże modele, przykrywające niemal całą podłogę w pomieszczeniu, umieszcza się pod łóżkiem tak, aby ich przeważająca część znajdowała się jednak wokół tego mebla. Mniejsze dywany do sypialni ustawia się w różnych konfiguracjach. Najczęściej znajdują one swoje miejsce po obu stronach łóżka, obok komody lub szafy, a także w okolicach toaletki. Rozmiar dywanu do sypialni nie powinien zaburzać proporcji danej przestrzeni.

Dywan do sypialni – dlaczego warto w niego zainwestować?

Bez dwóch zdań obowiązkowym elementem wystroju każdej sypialni jest solidnie wykonany i atrakcyjny wizualnie dywan. Jego rola w tym pomieszczeniu jest niebagatelna, ponieważ nadaje on niepowtarzalnego charakteru, kreuje jedyny w swoim rodzaju nastrój, daje poczucie ciepła, pełni funkcje izolacyjne, wygłusza kroki oraz pozwala wydzielić strefy. Wysokogatunkowy dywan, dobrze dopasowany do wyglądu sypialni, będzie służył przez długi czas, pięknie wykańczając konkretną aranżację.

Jaki dywan do sypialni? Najmodniejsze modele

Małe i duże dywany do sypialni mogą mieć różny kształt. Najczęściej wybór pada na klasyczne warianty, a więc modele okrągłe, owalne, kwadratowe lub prostokątne. Ich kolorystyka również jest zróżnicowana. Dostępne są zarówno praktyczne dywany do sypialni o stonowanej barwie (delikatne odcienie szarości, beżu lub brązu), jak i te wyraziste, wielokolorowe i wzorzyste (zwykle są to motywy geometryczne albo kompozycje nawiązujące do świata roślin). Do wyboru są ponadto dywany do sypialni naturalne oraz wykonane z włókien syntetycznych.

A może by dywan shaggy do sypialni?

Zależy Ci, aby Twoja sypialnia została urządzona w zgodzie z aktualnymi trendami, a przy tym była bardziej przytulna? Zwróć swoją uwagę na modne dywany shaggy! Jakimi cechami wyróżniają się tego typu akcesoria, którymi można zabezpieczyć oraz ozdobić podłogę w dowolnym pomieszczeniu? Ich charakterystyczne parametry to: grube i gęste włosie, miękkość gwarantująca wyjątkowe doznania dotykowe, bezpieczeństwo użytkowania, wysoka trwałość, a także łatwość utrzymania w czystości. Warto umieść dywan shaggy w sypialni, ponieważ dotknięcie go bosymi stopami po wstaniu z łóżka, jest źródłem dużej przyjemności.