Twój koszyk 0 zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Jaki dywan do kuchni wybrać?

15.06.2022
#DYWAN

Kuchnia, zwłaszcza ta połączona z jadalnią lub pokojem dziennym, jest wielofunkcyjnym pomieszczeniem, które bardzo często określa się mianem serca domu. To przestrzeń użytkowa przeznaczona do gromadzenia produktów spożywczych i sprzętu kuchennego oraz przygotowywania i spożywania posiłków. Przy wspólnym stole może spotkać się tam cała rodzina, w tym miejscu przyjmuje się także gości.

Urządzając to wnętrze, należy pamiętać, aby zaaranżować je w funkcjonalny oraz atrakcyjny wizualnie sposób. Uwagę trzeba zwrócić między innymi na ozdoby i akcesoria, które sprawiają, że pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego charakteru i staje się przytulne. W takiej roli sprawdzi się umieszczany na podłodze dywan. Jaki dywan do kuchni kupić? Czym kierować się przy jego wyborze? Już teraz zapoznaj się z przydatnymi poradami!

Dywan do kuchni – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy dywan do kuchni to dobry wybór? Oczywiście, że tak! Ten element wyznaczy strefy użytkowe w tym pomieszczeniu, a także poprawi wygląd podłogi i zabezpieczy ją przed zniszczeniem. Taki dodatek nada wnętrzu ciepła, wyciszy je i sprawi, że stanie się ono bardziej przytulne. Jeśli wybierze się model antypoślizgowy, zapewni się domownikom bezpieczeństwo. Umieszczony w kuchni dywan może dodać jej uroku, a nawet stać się jednym z głównych elementów dekoracyjnych.

Dywan w kuchni – o czym warto pamiętać?

Znajdujący się w kuchni dywan jest narażony na liczne zabrudzenia. Dlatego wybierając konkretny model, należy zwracać uwagę na to, aby z łatwością (na przykład poprzez regularne odkurzanie) można było utrzymać go w czystości i na długo zachować jego schludny wygląd. Praktycznym rozwiązaniem jest dywan z krótkim runem, wykonany ze sztucznych włókien. Nie ma on dużych wymagań pielęgnacyjnych, a wyróżnia się trwałością, odpornością na uszkodzenia, czy działanie szkodliwych czynników. Dodatkowo można kupić go w przystępnej cenie.

Zaopatrując się w dywan do kuchni, trzeba zadbać o to, aby był on zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. W końcu ten element wyposażenia w dużym stopniu wpływa na wizerunek określonej przestrzeni. Na szczęście zróżnicowane wzornictwo oraz bogata kolorystyka dają szerokie pole do popisu. Dzięki temu bez przeszkód dopasuje się konkretny motyw i barwę do osobistego gustu, aktualnej mody i stylu, w jakim urządzona jest kuchnia.

Rozmiar oraz kształt dywanu kuchennego trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb oraz wielkości przestrzeni, jaką się dysponuje. Istnieje możliwość, aby postawić zarówno na mniejsze, jak i większe modele. Najlepiej, gdy dywan nie będzie przykrywał całej podłogi w kuchni – można wyłożyć nim posadzkę przy strefie roboczej lub umieścić go pod stołem. Dużą popularnością cieszą się warianty kwadratowe, prostokątne, owalne oraz okrągłe. Dostępne są dywany zdobione frędzlami albo pozbawione tego elementu.

Wybór dywanu do kuchni – podsumowanie

W polskiej tradycji dywan w kuchni nie jest jeszcze oczywistym rozwiązaniem, są nawet osoby, które uznają go za zbędny dodatek. Jesteś w trakcie urządzania tego pomieszczenia? Kieruj się zyskującym na popularności trendem architektonicznym i na kuchennej podłodze wykonanej z paneli lub płytek połóż piękny dywan, który przyciągnie wzrok swoim wzorem lub kolorem, jednak nie zdominuje całej aranżacji. Wiedząc, jaki dywan do kuchni wybrać, możesz już teraz zapoznać się z ofertą sklepu z wyposażeniem wnętrz i zainwestować w model, który wręcz natychmiastowo odmieni wygląd tego znajdującego się w Twoim domu pomieszczenia.