Twój koszyk 0 zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Jaki dywan do ciemnej podłogi?

08.09.2022
#CIEMNA PODŁOGA

Kształt, rozmiar, wysokość runa, czy rodzaj materiału – to kluczowe parametry, które trzeba uwzględnić podczas dokonywania zakupu dywanu do domu lub mieszkania. Niezwykle ważny jest także wybór modelu, który kolorystycznie będzie współgrał z pozostałymi elementami wyposażenia poszczególnych wnętrz (meblami, drzwiami, dekoracyjnymi akcesoriami) oraz z odcieniem, na jaki pomalowano ściany. Kolor dywanu powinien w pierwszej kolejności pasować do barwy nawierzchni, na jakiej zostanie on docelowo umieszczony. Ciemna podłoga – jaki dywan? Już teraz zapoznaj się z przydatnymi poradami i wykorzystaj je w praktyce, a na pewno dokonasz satysfakcjonującego zakupu!

Wybór koloru dywanu – najważniejsze zasady

Oferta sklepów, które posiadają w swoim asortymencie dywany, jest obecnie bardzo szeroka. Różnorodność kolorystyczna (i nie tylko) dostępnych wariantów daje szerokie możliwości projektowe, ale jednocześnie utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Sporo kłopotu sprawia wybór koloru dywanu – to duże wyzwanie chociażby w przypadku ciemniej podłogi, która optycznie zmniejsza pomieszczenia. Warto tutaj kierować się przede wszystkim: aktualnymi trendami, indywidualnym gustem, efektem, który chce się uzyskać, a także stylem, w jakim ma być urządzony pokój, salon, czy sypialnia. Nie bez znaczenia są również względy praktyczne (nierozsądne jest umieszczenie jasnego dywanu w intensywnie eksploatowanych miejscach). Wzięcie pod uwagę tych reguł to recepta na zakup dywanu w kolorze, który przyczyni się do stworzenia spójnej i atrakcyjnej wizualnie aranżacji.

Jaki wybrać kolor dywanu do ciemnej podłogi?

W większości pomieszczeń w Twoim domu lub mieszkaniu znajduje się nowoczesna, dość odważna - ciemna podłoga. Jaki dywan najlepiej zaprezentuje się na tle ciemnej nawierzchni? Nie wiesz, na jaki kolor się zdecydować? Jedno jest pewne – szukając idealnego modelu, musisz działać rozsądnie, aby nie doprowadzić do tego, że wnętrze okaże się zbyt ciemne, smutne i pozbawione wyjątkowego charakteru. Przebywanie w takim pomieszczeniu będzie negatywnie oddziaływało na samopoczucie domowników, dlatego nie można do tego doprowadzić. Lepiej wybrać element wyposażenia, który uwydatni kolorystykę przestrzeni. W związku z tym najczęściej stawia się w tym przypadku na moc, jaka tkwi w przeciwieństwach. Kontrast przynosi obustronne korzyści  oraz sprawia, że jednocześnie można podkreślić atuty dywanu, jak i podłoża.

Jaki dywan do ciemnej podłogi, kiedy chcemy rozjaśnić wnętrze?

Ciemna podłoga wpływa na estetykę konkretnej przestrzeni – nadaje jej reprezentacyjny, elegancki i szlachetny wygląd. Z jednej strony taki efekt wizualny jest interesujący, jednak z drugiej strony może nadmiernie przytłoczyć pomieszczenie. Co zatem zrobić, aby rozjaśnić wnętrze za pomocą odpowiedniego wyposażenia? Z pomocą przychodzą jasne dywany, które nigdy nie wychodzą z mody! Największą popularnością cieszą się modele w kolorze białym i beżowym, jak również te w delikatnych odcieniach brązu i szarości.

Jaki dywan do ciemnej podłogi, kiedy pragniemy ożywić stylizację?

Chcesz ożywić salon lub sypialnie, w której jest ciemna podłoga, jednak zależy Ci też na tym, aby nie zaburzyć stonowanej kolorystyki? Jest na to sposób! Wystarczy, że postawisz na jasny dywan, którego wygląd będzie urozmaicony ozdobnymi frędzlami lub znajdzie się na nim interesujący wzór. Mocnym akcentem może być także włochaty model określany jako shaggy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaszaleć również z rozmiarem dywanu.